Aktualności

Bądź na bieżąco z aktualnoścami w Domu Pięknej Miłości

(Kliknij tu)

18.10.2023

Za niedługo adwent, czas przygotowania na przyjście Jezusa Chrystusa, który przyszedł, aby zgładzić śmierć a KAŻDEMU człowiekowi dać życie🕊

  • Szukasz sensu istnienia?
  • Pragniesz poznać prawdę o samym sobie?
  • Marzysz o pokoju serca?
  • Chcesz zawalczyć o swoje relacje?

Ojciec Święty Jan Paweł II
"Człowieka bowiem nie można do końca zrozumieć bez Chrystusa A raczej człowiek nie może sam do końca zrozumieć bez Chrystusa. Nie może zrozumieć ani kim jest, ani jaka jest jego właściwa godność, ani jakie jest jego powołanie i ostateczne przeznaczenie. I dlatego Chrystusa nie można wyłączyć z dziejów człowieka w jakimkolwiek miejscu na ziemi."

Zapraszamy na rekolekcje przygotowujące do adwentu 1-3 grudnia 2023 r.

Spotkanie jest przeznaczone dla osób dorosłych w każdym wieku 👩🏼👨🏽👴🏼👩🏽‍🦳

W planie konferencje, czas na modlitwę, Msza Święta, Adoracja Najświętszego Sakramentu 🙏🏼📚

✅Plan rekolekcji:
01.12.2023 (piątek)
od 16:00 zakwaterowanie
18:00 kolacja
03.12.2023 (niedziela)
ok. 14:00 zakończenie

✅Przewodnictwo duchowe: Ks. Franciszek Płaczek, spowiednik i rekolekcjonista, kapłan skupiony na duszpasterstwie młodzieży, małżeństw i rodzin, związany z Oazą Życzliwości- certyfikowanym ośrodkiem wczasów zdrowotnych według dr Ewy Dąbrowskiej, który zajmuje się troską o całego człowieka, o jego dobro duchowe i cielesne.

Zgłoszenie: 798 279 105 (pon-pt 8:00-16:00)

💸Koszt: 290 zł (w cenie nocleg oraz wyżywienie)
Pokoje 2-3 osobowe w zależności od ilości chętnych.
Obowiązuje zaliczka 150 zł na numer rachunku Domu Pięknej Miłości: PKO Bank Polski 87102014330000130202006716
W tytule przelewu: "Imię i Nazwisko Adwent”

🏠Adres: Dom Pięknej Miłości, 35 km od Krakowa, Stanisław Dolny 57, k. Kalwarii Zebrzydowskiej, w. Małopolskie.

🚋Dojazd z dworca głównego PKP Kraków pociągiem na stację PKP Przytkowice lub busem do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zapewniamy odbiór ze stacji po zgłoszeniu telefonicznym: 798 279 105.

Czekamy na Was! 😇
Załoga Dom Pięknej Miłości

19.09.2023

Weekend formacyjny dla kobiet

Zapraszamy wszystkie KOBIETY na kolejną odsłonę spotkania formacyjnego “Duchowe Spa" w dniach 27-29.10.2023 r.🌹 Więcej szczegółów w zakładce “Dla kobiet”.

18.09.2023

Dzień Skupienia Małżeństw Niepłodnych “Abraham i Sara”

Stowarzyszenie "Abraham i Sara" zaprasza na jesienny Dzień Skupienia dla Małżeństw Niepłodnych, który odbędzie się 14 października 2023 r. (sobota) w "Domu Pięknej Miłości" w Stanisławiu Dolnym k. Krakowa. To urocze miejsce niedaleko Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie w sielskich warunkach będziemy mogli zawierzać nasze problemy Panu Bogu.

Rekolekcje poprowadzi ks. Tomasz Grzesiak, kapelan Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, przewodniczący Rady Caritas archidiecezji krakowskiej. Jako kapłan towarzyszył wielu chorym w cierpieniu i mamy nadzieję, że także nam pomoże nasze cierpienie przyjąć i prosić Jezusa o dźwiganie go z nami. Będziemy mieli także okazję wysłuchać wykładu dr Jana Olka, ginekologa, naprotechnologa pt. „Wpływ żywienia na płodność, diagnostyka niepłodności”. Doktor jest specjalistą leczenia endometriozy, ma w tym zakresie ogromne doświadczenie i podkreśla znaczenie, jakie dla rozwoju tej choroby, ma niewłaściwa dieta. Będziemy też zawierzać nasze tęsknoty w czasie Mszy św. w intencji małżeństw niepłodnych, a na koniec będziemy mogli uwielbić Pana Boga w pięknym nabożeństwie prowadzonym przez Saletyńską Wspólnotę Nowej Ewangelizacji.

Termin: sobota, 14 października 2023 r., początek o godz. 8:45.
Miejsce: Dom Pięknej Miłości, Stanisław Dolny 57, Dolany, województwo małopolskie
Więcej informacji i zapisy: (Kliknij tu)

To może być dla Was niesamowity czas refleksji, zaufania Bogu i nadziei...
Serdecznie zapraszamy! Z Bogiem!

25.08.2023

Zapraszamy w dniach 22-24 września 2023 na spotkanie
"Wezwani do Miłości"

Wydarzenie jest dla singli, par ale i małżeństw katolickich w wieku 20-40 lat. W planie konferencje, Msza Święta, Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz integracja. Czekamy na Was!

Formularz zgłoszeniowy: (Kliknij tu)

Szczegóły na facebooku.
Czekamy na Was!

16.05.2023

Wakacyjne spotkanie dla Singli “Wezwani do MIŁOŚCI”
w dniach 16-18 czerwca 2023

W planie Msza Święta, Adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencje, czas na rozmowy, spacery, wycieczki, ognisko.           
Koszt: 300zł
Kontakt: 798 279 105

15.05.2023

Msza Święta z Uwielbieniem “Woda Życia”

Dnia 26 maja 2023 r. o 19:30 odbędzie się Msza Święta z Uwielbieniem “Woda Życia”, w intencjach modlących się zgromadzonych. W tym szczególnym dniu - Dniu Matki, będziemy wielbić Niepokalane Serce Maryi i przez Nią wypraszać łaski dla nas, naszych bliskich i całego świata.
Wszystkich chętnych do pomocy zapraszamy na próbę muzyczną o 18:00 do kaplicy Domu Pięknej Miłości.

14.05.2023

Zapraszamy do wspólnej modlitwy uwielbienia 11 czerwca 2023 r. w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Stanisławiu Górnym

Plan wydarzenia:

  • 17:00 Msza Święta oprawiona muzycznie przez chór "A Niebo" z Wadowic
  • wspólne wielbienie modlitwą, śpiewem i muzyką z rodziną Jednego Serca Jednego Ducha, która od 20 lat w Boże Ciało w Rzeszowie organizuje największe na kuli ziemskiej katolickie koncerty wielbienia!
  • błogosławieństwo Kapłana

Patron wydarzenia: Św. Jan Chrzciciel,

„Ja wprawdzie chrzczę was wodą ze względu na waszą skruchę, ale ten, który przychodzi za mną, jest silniejszy niż ja; nie jestem godzien zdjąć mu sandałów. Ten będzie was chrzcił duchem świętym i ogniem. Ma on w ręce szuflę do odwiewania i całkowicie oczyści swe klepisko, i zbierze swą pszenicę do spichrza, ale plewy spali ogniem nieugaszonym.”

„Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. To jest Ten, o którym powiedziałem: Po mnie przyjdzie Mąż, który mnie przewyższył godnością, gdyż był wcześniej ode mnie. Ja Go przedtem nie znałem, ale przyszedłem chrzcić wodą w tym celu, aby On się objawił Izraelowi.”

Wielbienie ma nazwę "Wody Jordanu" bo właśnie w tej rzece Jan Chrzciciel chrzcił ludzi, którzy świadomie oddawali życie Bogu, chcąc Mu służyć i przyczyniać się do niesienia dobrej nowiny o zbawieniu bliźnim.

Swoją obecnością zaszczyci nas Jan Budziaszek “Pomysłodawca koncertu Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie. Muzyk-samouk pochodzący z Krakowa. Swoją przygodę z graniem na poważnie zaczął od spotkania z Tomaszem Stańką i pracą jako jego „sparringpartner”. Od 1966 roku związany z zespołem Skaldowie, choć w swojej muzycznej karierze grywał również z takimi gwiazdami jak Janusz Muniak, Jarosław Śmietana czy Maryla Rodowicz. Zagrał ponad 5000 koncertów, nagrał 30 płyt, a ponadto jest autorem wielu godzin muzyki na potrzeby teatru i telewizji. Jan Budziaszek dzisiaj to nie tylko legendarny muzyk, ale również świecki rekolekcjonista i autor wielu książek z serii „Dzienniczek Perkusisty”. W 2006 roku został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.”
(materiał ze strony www.jednegoserca.pl)

"Cały świat śpi. A Bóg jest tak pełen dobroci, tak wielki i godzien chwały. Nikt nie myśli o Nim. Natura Go wielbi, niebo, gwiazdy, drzewa, zioła, wszystko Go wychwala, lecz człowiek, który poznał wielkość Jego czynów i powinien je ogłaszać- śpi. Chodźmy, chodźmy obudzić wszechświat!”/ Jan Budziaszek

Wydarzenie współorganizują "Boży Szaleńcy"- katolicka grupa działająca przy Domu Pięknej Miłości.

Kim jest Boży Szaleniec?
"Boży Szaleniec to człowiek, który odkrył CEL ludzkiego istnienia. Człowiek ten nie boi się odpowiedzieć na wezwanie Boga do realizowania Jego planu, gdyż poznał Jego czułą, troskliwą, błogą MIŁOŚĆ, która nigdy nie ustaje, rozkochał się w NIEJ i zapragnął dla NIEJ żyć… Boży Szaleniec poznał słodką rozkosz płynącą z służby dziełom Boga. To ten, który przyjmuje Jego WOLĘ i ufa w każdej sytuacji, że tak ma właśnie być! Wierzy w BOŻY PLAN. Oddał życie Jezusowi i chce być Jego narzędziem. Radośnie służy innym ludziom i jako nagrodę upatruje NIEBO! Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych, siłę czerpie od WSZECHMOGĄCEGO, choć po ludzku wydawałoby się, że się nie uda- on WIE, że z Bożą pomocą niemożliwe staje się MOŻLIWYM...!”.

Adres: Stanisław Górny 80A, 34-105/ okolice Kalwarii Zebrzydowskiej.

Do zobaczenia!

21.03.2023

Rekolekcje kapłańskie

Zapraszamy Księży na rekolekcje w dniach 6 - 9 listopada lub 13 - 16 listopada 2023 r.                                                                               
Temat rekolekcji: Kapłan – świadek i nauczyciel Bożej miłości.
Dla chętnych pobyt może być połączony z dietą warzywno-owocową dr Dąbrowskiej.
Organizator: Ks. Marek Dziewiecki
Zapisy pod numerem telefonu: 798 279 105

21.03.2023

Warsztaty “Życie - misja specjalna”

Zapraszamy na warsztaty „Życie-misja specjalna” w dniach 26-28 maja 2023 r.

Spotkanie szczególnie dedykowane jest osobom w wieku 16-30 lat, które chcą mieć dobrą pracę zgodną z ich predyspozycjami oraz oczekiwaniami.
Na warsztatach i konferencjach z doradztwa zawodowego będziemy poszukiwać pasji, odkrywać talenty oraz mocne strony. A dobra wiadomość jest taka, że każda osoba je ma.
Będzie energetycznie, z humorem i twórczo – z nowymi pomysłami i pogłębioną świadomością swoich zasobów ruszycie dalej w świat.
Spotkanie poprowadzi Maria Górczyńska - coach chrześcijański, doradca zawodowy, dziennikarka, blogerka i autorka audycji „Boskie CV” w Radiu Warszawa.

Zapisy pod numerem telefonu: 798 279 105
Czekamy na Was – to będzie bardzo wartościowy czas!

20.03.2023

Msza Święta z Uwielbieniem “Woda Życia”

Dnia 31 marca 2023 r. o 19:30 odbędzie się Msza Święta z Uwielbieniem “Woda Życia”, oprawiana muzycznie przez tworzący się zespół “Niebieskie Rosy”, w intencjach modlących się zgromadzonych. Wszystkich chętnych do pomocy zapraszamy na próbę muzyczną o 18:00 do kaplicy naszego ośrodka.

19.03.2023

Rekolekcje w ciszy

Zapraszamy serdecznie na 4-dniową pustynię, w czasie której będziemy się uczyć jak budować żywą więź z ŻYWYM BOGIEM - Tym który kocha bezwarunkowo.

Termin: 01-04.06.2023 r.
Organizator: s. Beata Bodzioch OV.
Zapisy pod numerem telefonu: 512 981 125

13.02.2023

Rekolekcje Wakacyjne Ruchu Czystych Serc

Zapraszamy na rekolekcje wakacyjne Ruchu Czystych Serc w dniach 24.06-01.07.23r oraz 01-08.07.23r dla osób w wieku 20-35 lat.

13.02.2023

Rekolekcje Wakacyjne Ruchu Pięknej Miłości

W lipcu odbędą się rekolekcje wakacyjne prowadzone przez Ks. Marka Dziewieckiego dla młodzieży w wieku 13-19 lat.              
Data: 8-15 lipca I stopień oraz 15-22 lipca II stopień.

12.02.2023

Wczasy dla małżeństw przygotowujących się do poczęcia dziecka

Zapraszamy wszystkie małżeństwa przygotowujące się do poczęcia dziecka na wczasy zdrowotne w terminach:
29 kwietnia - 13 maja 2023 r. oraz 12-26 sierpnia 2023 r.
Zachęcamy do zapisów małżeństwa przygotowujące się do poczęcia ale i te zmagające się z trudnościami. Wieloletnie obserwacje Dr Dąbrowskiej dowodzą, że dieta warzywno-owocowa nawet u małżeństw, które kilka lat są niepłodne przynosi długo wyczekiwane owoce.

11.02.2023

Weekend formacyjny dla kobiet

Zapraszamy wszystkie kobiety na weekend formacyjny 03-05 marca 2023 r. Na spotkaniu poruszymy temat relacji z Bogiem, z samą sobą ale i z drugim człowiekiem. Do czego została powołana kobieta? Jak odnaleźć swoje piękno i misję życia? Czy rozumiem i przyjmuję miłość Boga? Jak budować zdrowe relacje? Jak zadbać o siebie w oceanie obowiązków? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć z pomocą prelegentek.

10.02.2023

Bal Walentynkowy

Zapraszamy osoby w wieku 20-40 lat na weekend formacyjny z Balem Walentynkowym w dniach 17-19 lutego 2023 r. Tematyka spotkania dotyczy MIŁOŚCI; relacji z Bogiem, z samym sobą ale i z drugim człowiekiem. Odpowiemy na pytania czym jest zakochanie a czym dojrzała miłość, poruszymy również temat budowania zdrowej relacji oraz jej fundamentów.

09.02.2023

Msza Święta z Uwielbieniem “Woda Życia”

Dnia 17 lutego 2023 r. o 19:30 odbędzie się Msza Święta z Uwielbieniem “Woda Życia”, oprawiana muzycznie przez tworzący się zespół “Niebieskie Rosy”, w intencjach modlących się zgromadzonych. Wszystkich chętnych do pomocy zapraszamy na próbę muzyczną o 18:00 do kaplicy naszego ośrodka.

21.10.2022

II edycja Balu Sylwestrowego Bożych Szaleńców w Domu Pięknej Miłości!

Ruszyły zapisy na II edycję Balu Sylwestrowego Bożych Szaleńców w Domu Pięknej Miłości! Termin:30-12.22-1.01.23, wiek: 20-40 lat, formularz na zapisy: otwórz

30.08.2022

Spotkanie dla Singli

Dom Pięknej Miłości organizuje spotkanie dla singli w dniach 30 września- 3 października 2022 r. W planie rozmowy, spacery, wycieczki, konferencje, Msza Święta, Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Weź ze sobą różaniec, Pismo Święte i strój sportowy.
Gościem specjalnym - Ks. Marek Dziewiecki.
Do zobaczenia! :)

28.08.2022

Poświęcenie Kaplicy

Dnia 27 sierpnia 2022 r. została poświęcona kaplica w Domu Pięknej Miłości przez Abp Marka Jędraszewskiego. Dziękujemy obecnym za przybycie! Zapraszamy do uczestnictwa w nadchodzących wydarzeniach i prosimy wszystkich o modlitwę za nowe dzieło Fundacji oraz nasze poczynania.